Reklamaci nebo vrácení v zákonné lhůtě posílejte na adresu:

AXACO, s.r.o.

Outdoorkids

Švermova 268/76

460 10, Liberec 10


Před odesláním zboží na vrácení / výměnu / reklamaci, vyplňte formulář – ke stažení zde - a přiložte ke zboží.


Vrácení zboží v zákonné lhůtě

V případě spotřebitelských e-smluv se uplatňuje zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění, dle nichž má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí plnění bez udání důvodu. Spotřebitel je v důsledku zrušení smlouvy povinen zakoupené zboží prodávajícímu zaslat nebo předat na vlastní náklady, a to nejpozději ve lhůtě 14 dnů od doručení odstoupení. V případě vrácení kompletní objednávky zákon výslovně ukládá e-shopu povinnost vracet i cenu dopravy vynaložené na odeslání objednávky k zákazníkovi. Pokud však spotřebitel využil dražší z nabízených způsobů dodání, vrací se jen náklady za nejlevnější variantu.

Výjimku tvoří zboží upravené na žádost spotřebitele. V případě e-shopu outdoorkids.cz se jedná zejména o zboží, na něž byly na žádost spotřebitele aplikovány reflexní prvky. Vrácená peněžní částka pak může být ponížena o skutečné náklady vynaložené na uvedení zboží do původního stavu (např. nový obal, odstranění zakázkových reflexů, odborné čištění).

U zboží označeného tímto symbolem  je lhůta pro vrácení zboží prodloužena na 60 dní od převzetí zásilky. Uvedená lhůta se nevztahuje na veškeré zboží v objednávce, pouze na označené produkty.

V případě zájmu (pouze pro ČR a Slovensko) o možnost vrácení zboží přes Zásilkovnu nás kontaktujte e-mailem. Obratem Vám bude zaslán štítek pro vrácení zboží. Služba je zpoplatněna částkou 60 Kč (Zásilkovna ČR) / 3 EUR (Zásilkovna SK). Tato částka Vám bude odečtena z hodnoty vráceného zboží zaslané na Váš účet.

Částka za vrácené zboží je standardně vrácena v zákonné lhůtě 14 dnů. V případě použití služby vrácení přes Zásilkovnu se tato doba prodlužuje o čas závislý na přepravě k prodejci.


Výměna zboží

Zakoupené zboží je možné (po předchozí telefonické nebo emailové domluvě) do 14ti dnů od nákupu vyměnit za jinou velikost.

V případě výměny na žádost zákazníka vám bude účtováno dopravné dle zvoleného přepravce.Reklamace

Reklamaci může spotřebitel uplatnit do 24 měsíců od uzavření smlouvy(nákupu).
Případné reklamace zasílejte na adresu naší firmy. Reklamace lze také řešit přímo na naší prodejně. Vaši reklamaci se snažíme vyřešit co nejdříve, zpravidla dříve než v zákonem stanovené lhůtě 30ti dní.